WARSZTAWY
Automania RC Team

Rozwój przez zabawę !

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 16 lat na wyjątkowe warsztaty edukacyjne, podczas których poprzez zabawę pojazdami zdalnie sterowanymi (RC) rozwiną wiele cech potrzebnych w życiu - zaradność, samodzielność i cierpliwość.  Nasze zajęcia to rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, nauka twórczego i logicznego myślenia, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, intuicji technicznej oraz doskonalenie pracy w grupie. 

Zajęcia prowadzone są w każdy poniedziałek w grupach maksymalnie sześcioosobowych z dostępem do ponad 20 pojazdów RC.

Zapewniamy autorski, starannie opracowany program warsztatów, świetną zabawę i indywidualne podejście
do uczestników warsztatów.

Podczas zajęć dzieci będą zmagać się z wieloma zadaniami i podejmować decyzje o tym co, jak i kiedy zrobić. Aby ich praca była efektywna spośród grupy wyłonimy Młodszego Dyspozytora który będzie koordynował działania zespołów.

Program na rok szkolny 2023/2024 oraz wakacje 2024.
Grupa "Technik" dla dzieci w wieku 6 - 9 lat,
Grupa "Inżynier" dla dzieci w wieku 10 - 16 lat.
Zajęcia dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci.

Okiem specjalisty

Warsztaty są świetną okazją do rozwijania kreatywnego i logicznego myślenia. Państwa dziecko nauczy się integrować informacje oraz analizować określony problem i szukać  najlepszego rozwiązania. Tym samym będzie przenosić je na życie codzienne. Dzięki udziałowi w zajęciach będzie kształtowało swą cierpliwość oraz umiejętność dążenia do celu.  Dzięki pracy w grupie nauczy się współdziałania oraz odpowiedzialności w swojej roli.  Uważam, że warsztaty są świetnym uzupełnieniem terapii pedagogicznej. Zajęcia będą stymulować i usprawniać rozwój funkcji psychomotorycznych – ruch, koordynacja wzrokowo-ruchowa, zachowanie, emocje, pamięci, uwagi, mowy, czytania i pisania. 
 Bardzo zachęcam Rodziców do skorzystania z warsztatów, a Właścicielowi gratuluję świetnej inicjatywy, jakich mało jest w dzisiejszych czasach!

Monika Skrodzka
Oligofrenopedagog
Terapeuta SI

Warsztaty, zadania, zespoły...

Warsztaty polegają na wykonywaniu wielu zadań przy pomocy ciężarówek i maszyn budowlanych sterowanych radiowo przez dzieci za pomocą pilota (sterownika) na ręcznie wykonanej makiecie o powierzchni 25 m kw. W ramach warsztatów będziemy spotykać się w każdy poniedziałek po południu (dokładny plan przesyłamy na maila). Podczas zajęć dzieci będą zmagać się z jednym ze scenariuszy, którego wykonanie będzie wymagało wykonania kilku zadań. Na każdych zajęciach będziemy wybierać Młodszego Dyspozytora który będzie koordynował pracę zespołu. Raz w miesiącu zajęcia przybiorą formę majsterkowania.

Przykładowy scenariusz:
TRANSPORT DREWNA
Podstawowym zadaniem grupy jest transport bel drewna z lasu do tartaku. Grupa zaczyna z trzema ciężarówkami do przewozu drewna, przyczepą, spychaczem, autocysterną i żurawiem.
W lesie stoją trzy kolejne ciężarówki wymagające tankowania lub napraw.

Prowadzący zajęcia - Dyspozytor w czasie warsztatów będzie wprowadzał dodatkowe zadania wymuszające podejmowanie decyzji przez Młodszego Dyspozytora.
Mogą to być:
- awaria ciężarówki wymagająca użycia mobilnego warsztatu,
- osuwisko skalne blokujące przejazd wymagające użycia spychacza lub ładowarki,
- brak paliwa  itp.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma KARTĘ KIEROWCY i KARTĘ STAŻU PRACY do odnotowywania swoich osiągnieć indywidualnych.
Efekty pracy grupy będą odnotowywane w KARCIE BRYGADY aby można było łatwo sprawdzić jej postępy.
Rok szkolny zakończymy zawodami o Puchar Dyspozytora 2024 i nagrodami rzeczowymi.

Cennik, grafik, poczekalnia...

Cena za jeden miesiąc zajęć to 200 zł bez względu na ilość przypadających poniedziałków (minimum 4 spotkania). Płatności dokonujemy na miejscu na pierwszych zajęciach danego miesiąca. Możliwość płatności gotówką, kartą lub BLIKiem.

Zajęcia dla grup:
"Technik" (6-9 lat) w godzinach od 17:00 do 18:00
"Inżynier" (10-16 lat) w godzinach od 18:30 do 19:30

Tylko u nas podczas gdy dzieci mają zajęcia, rodzice nie stoją na korytarzy tylko mają swój kącik - Salę Wspomnień ze wszystkimi jej atrakcjami bez dodatkowych opłat. Szczegółu w zakładce Sala Wspomnień. Na miejscu jest kawiarnia i sklepik z przekąskami.

Nasze zajęcia to rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, nauka twórczego i logicznego myślenia, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, intuicji technicznej oraz doskonalenie pracy w grupie. Zapisz swoje dziecko już dziś!